Shamrock Shotgun >
Pool A
Shawn Donnelly
Edmonton, AB
0.750  0-1  2-0  1-0  0-0  0-0 
Rick McKague
Edmonton, AB
0.750  3-0  0-0  1-0  1-0  0-0 
Wade Thurber
Red Deer, AB
0.750  1-0  1-1  0-1  0-0  0-0 
Tom Appelman
Edmonton, AB
0.250  0-1  1-1  0-1  0-0  0-0 
Warren Cross
Edmonton, AB
0.250  0-0  0-3  0-0  0-0  0-1 
Matt Willerton
Edmonton, AB
0.250  1-2  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Thomas Scoffin
Edmonton, AB
0.750  1-1  0-0  1-1  1-1  0-0 
Danny Sherrard
Edmonton, AB
0.750  0-0  1-1  1-0  0-0  1-0 
Wade White
Edmonton, AB
0.750  3-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jessi Wilkinson
Edmonton, AB
0.500  2-0  0-2  0-1  0-0  0-1 
Greg Keith
Spruce Grove, AB
0.250  0-0  1-1  1-0  0-0  0-0 
Doug Brewer
, ON
0.000  0-1  0-2  0-1  0-0  0-0 
Pool C
Korean National Team
Gyeongbuk Uiseong, KOR
1.000  0-0  1-0  2-0  0-0  0-0 
Justin Sluchinski
Airdrie, AB
0.750  2-0  0-0  1-1  1-0  0-0 
Jeremy Harty
Nanton, AB
0.500  2-0  0-0  0-1  0-0  0-1 
Jon Rennie
, AB
0.250  0-1  1-1  1-0  0-0  0-0 
Robert Schlender
Edmonton, AB
0.250  0-2  0-1  0-2  0-0  0-0 
Jordan Steinke
Dawson Creek, BC
0.250  0-0  1-2  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Oct 5, 12 03:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Wade White Doug Brewer 8-3    Final (5)
2 Tom Appelman Shawn Donnelly 5-6    Final (8)
5 Thomas Scoffin Danny Sherrard 6-7    Final (EE)
7 Jessi Wilkinson Greg Keith 7-3    Final (7)
8 Rick McKague Wade Thurber 3-2    Final (8)
Fri, Oct 5, 12 06:15 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Robert Schlender Korean National Team 4-5    Final (8)
3 Matt Willerton Warren Cross 8-2    Final (7)
4 Justin Sluchinski Jordan Steinke 9-6    Final (8)
5 Jon Rennie Jeremy Harty 3-9    Final (7)
Fri, Oct 5, 12 09:30 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Thomas Scoffin Jessi Wilkinson 8-7    Final (EE)
4 Wade White Danny Sherrard 6-1    Final (4)
7 Jon Rennie Jordan Steinke 2-6    Final (7)
8 Robert Schlender Justin Sluchinski 1-9    Final (5)
Sat, Oct 6, 12 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Korean National Team Jeremy Harty 7-3    8th
5 Tom Appelman Rick McKague 5-8    Final (7)
7 Warren Cross Wade Thurber 1-6    Final (EE)
8 Shawn Donnelly Matt Willerton 6-4    Final (7)
Sat, Oct 6, 12 10:45 AM
Sheet Team Team Score    End
2 Jessi Wilkinson Doug Brewer 7-3    Final (EE)
4 Robert Schlender Jon Rennie 4-5    Final (8)
6 Danny Sherrard Greg Keith 5-3    Final (7)
8 Wade White Thomas Scoffin 4-6    Final (8)
Sat, Oct 6, 12 01:45 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Tom Appelman Matt Willerton 7-2    Final (6)
2 Rick McKague Warren Cross 6-4    Final (EE)
3 Shawn Donnelly Wade Thurber 1-7    Final (4)
7 Korean National Team Justin Sluchinski 6-5    Final (8)
8 Jordan Steinke Jeremy Harty 2-6    Final (7)
Sat, Oct 6, 12 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
4 Thomas Scoffin Greg Keith 7-5    Final (7)
5 Wade White Jessi Wilkinson 7-2    Final (8)
7 Danny Sherrard Doug Brewer 7-1    Final (5)
Sat, Oct 6, 12 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Justin Sluchinski Jeremy Harty 7-6    Final (EE)
3 Korean National Team Jon Rennie 9-0    Final (3)
4 Tom Appelman Warren Cross 4-8    Final (7)
5 Robert Schlender Jordan Steinke 7-2    Final (6)
6 Matt Willerton Wade Thurber 4-8    Final (6)
Sat, Oct 6, 12 10:00 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Doug Brewer Greg Keith 6-7    Final (EE)
6 Shawn Donnelly Rick McKague 6-4    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.