HOME   SCHEDULES (MEN | WOMEN)   TEAMS (MEN | WOMEN)   MONEY LIST (MEN | WOMEN)   ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)   NEWS   PROFILES   PHOTOS 

Teams List

Register Your Team for the Season:
CLICK HERE


It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.

Please select a team from the list below, and click on the team name to get team info, including profiles, photos, upcoming events, scores, schedules and stats.

You can narrow down your search by clicking on a letter that corresponds with the skip's last name or team name.

ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Team: Abe 
Sapporo, JPN
S:       Shinya Abe
3:       Yuta Matsumura
2:       Yuki Hayashi
1:       Hiroshi Sato
A:       Yasumasa Tanida
Team: Ackerman 
Regina, SK
S:       Jason Ackerman
3:       Curtis Horwath
2:       Brent Goeres
1:       Mike Armstrong
A:       
Team: Ackerman 
Saskatoon, SK
S:       Carson Ackerman
3:       Tyler Camm
2:       Andrew Derksen
1:       Eric Westad
A:       
Team: Adams 
Halifax, NS
S:       Shawn Adams
3:       Mark Dacey
2:       Ian Fitzner-Leblanc
1:       Andrew Gibson
A:       
Team: Ainsley 
Toronto, ON
S:       Rob Ainsley
3:       David MacMurdo
2:       Karl Klos
1:       Peter Stecyk
A:       
Team: Algot 
Sherwood Park, AB
S:       Guy Algot
3:       Jeff Reirson
2:       Gerry Banks
1:       Ian Mckinnon
A:       
Team: Allard 
Morris, MB
S:       Coard Allard
3:       Paul Aquin
2:       Phil Aquin
1:       Nolan Allard
A:       
Team: Appelman 
Edmonton, AB
S:       Ted Appelman
3:       Tom Appelman
2:       Shawn Donnelly
1:       Adam Enright
A:       
Team: Archibald 
Halifax, NS
S:       Trevor Archibald
3:       David Lonergan
2:       Mike McGowan
1:       Ross Monette
A:       
Team: Atkins 
Winnipeg, MB
S:       Rob Atkins
3:       Curtis Atkins
2:       Nick Curtis
1:       Trevor Grenkow
A:       
Team: Attinger 
Dubendorf, SUI
S:       Felix Attinger
3:       Daniel Schifferli
2:       Bastian Brun
1:       Urs Kuhn
A:       
Team: Bailey 
Brampton, ON
S:       Scott Bailey
3:       Joe Frans
2:       Craig Van Ymeren
1:       Travis Fanset
A:       
Team: Baker 
Dauphin, MB
S:       Ray Baker
3:       Wes Jonasson
2:       Rae Kujanpaa
1:       Sheldon Oshanyk
A:       
Team: Balderston 
Grande Prairie, AB
S:       Kurt Balderston
3:       Les Sonnenberg
2:       Rob Bucholz
1:       Del Shaughnessy
A:       
Team: Bale 
Winnipeg, MB
S:       Travis Bale
3:       Kelly Fordyce
2:       Ian Fordyce
1:       Nigel Milnes
A:       

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

All content is © Copyright World Curling Tour.   -  Questions?  Contact the webmaster
Usage of this website signifies you agree with our TERMS OF USE and PRIVACY POLICY