HOME   SCHEDULES (MEN | WOMEN)   TEAMS (MEN | WOMEN)   MONEY LIST (MEN | WOMEN)   ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)   NEWS   PROFILES   PHOTOS 
  2016-17 Teams List
  Men's Teams Women's Teams Team Registration
 
Please click on the Event Name to enter event's main page. From there, you'll be able to navigate through team, draw, scores, stats, and other related info. It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.

ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Bailey 
Brampton, ON
S:       Scott Bailey
3:       Joe Frans
2:       Craig Van Ymeren
1:       Travis Fanset
A:       
Team: Baker 
Dauphin, MB
S:       Ray Baker
3:       Wes Jonasson
2:       Rae Kujanpaa
1:       Sheldon Oshanyk
A:       
Team: Balderston 
Grande Prairie, AB
S:       Kurt Balderston
3:       Les Sonnenberg
2:       Rob Bucholz
1:       Del Shaughnessy
A:       
Team: Bale 
Winnipeg, MB
S:       Travis Bale
3:       Kelly Fordyce
2:       Ian Fordyce
1:       Nigel Milnes
A:       
Team: Balsdon 
Kingston, ON
S:       Greg Balsdon
3:       Jonathan Beuk
2:       Don Bowser
1:       Scott Chadwick
A:       
Team: Bangerter 
Bern, SUI
S:       Christian Bangerter
3:       Adrian Bieri
2:       Simon Ellenberger
1:       Daniel Inversini
A:       
Team: Baumann 
Hamburg, GER
S:       Alexander Baumann
3:       Manuel Walter
2:       Daniel Herberg
1:       Ryan Sherrard
A:       
Team: Beaufort 
Sorel-Tracy, QC
S:       Mathieu Beaufort
3:       Jean-Michel Arsenault
2:       Erik Lachance
1:       Maxime H. Benoit
A:       
Team: Bevan 
Whitby, ON
S:       Ben Bevan
3:       Carter Adair
2:       Aaron Chapman
1:       Derreck Veitch
A:       
Team: Bice 
Sarnia, ON
S:       Mark Bice
3:       Aaron Squires
2:       Tyler Morgan
1:       Steve Bice
A:       
Team: Biechely 
Lyon, FRA
S:       Jean Olivier Biechely
3:       Louis Pizon
2:       Simon Pagnot
1:       Sylvain Mouterde
A:       Theo Ducroz
Team: Bilesky 
Royal City CC
S:       Andrew Bilesky
3:       Steve Kopf
2:       Chase Martyn
1:       Cam Watt
A:       
Team: Bird 
Abbotsford, BC
S:       Kent Bird
3:       Donald Frycz
2:       Carl Labreche
1:       Cary Halovich
A:       
Team: Birr 
Blaine, MN
S:       Todd Birr
3:       Rich Ruohonen
2:       John Benton
1:       Tom O'Connor
A:       
Team: Blandford 
Calgary CC
S:       Matthew Blandford
3:       Darren Moulding
2:       Brent Hamilton
1:       Bert Martin
A:       
Team: Blyde 
St. John's, NL
S:       Greg Blyde
3:       Liam Gregory
2:       Ian Withycombe
1:       Connor Stapleton
A:       
Team: Bohn 
Winnipeg, MB
S:       David Bohn
3:       Justin Richter
2:       Tyler Forrest
1:       Bryce J. McEwen
A:       
Team: Bohn 
Winnipeg, MB
S:       Dennis Bohn
3:       Neil Kitching
2:       Kennedy Bird
1:       Daniel Hunt
A:       
Team: Boland 
St. John's, NL
S:       Adam Boland
3:       Stephen Trickett
2:       Zach Young
1:       Evan Kearley
A:       
Team: Bolton 
Lindsay, ON
S:       John Bolton
3:       Jason Whitehill
2:       Tyler Jones
1:       Shawn Amyotte
A:       
Team: Bonot 
Thunder Bay, NONT
S:       Trevor Bonot
3:       Eric Theriault
2:       Taylor Kallos
1:       Jamie Childs
A:       
Team: Bottcher 
Edmonton, AB
S:       Brendan Bottcher
3:       Pat Simmons
2:       Bradley Thiessen
1:       Karrick Martin
A:       
Team: Bowyer 
Medicine Hat, AB
S:       Derek Bowyer
3:       Devyn Hobbs
2:       Alex Bowyer
1:       Ryland Weisgerber
A:       
Team: Brewer 
Cornwall, ON, ON
S:       Matt Dupuis
3:       Fred Maxie
2:       Darryl Blakely
1:       Doug Brewer
A:       
Team: Brewster 
Aberdeen, SCO
S:       Tom Brewster
3:       Glen Muirhead
2:       Ross Paterson
1:       Hammy McMillan Jr.
A:       
Team: Brower 
Richmond, BC
S:       Richard Brower
3:       Jan Bos
2:       Mike Moss
1:       Deryk Brower
A:       
Team: Brown 
Blaine, MN
S:       Craig Brown
3:       Kroy Nernberger
2:       Jason Smith
1:       Sean Beighton
A:       Quinn Evenson
Team: Brunner 
Gstaad, SUI
S:       Michael Brunner
3:       Stefan Staehli
2:       Neal Schwenter
1:       Chahan Karnusian
A:       
Team: Bryce 
Borders, SCO
S:       Cameron Bryce
3:       Robin Brydone
2:       Euan Kyle
1:       Frazer Shaw
A:       
Team: Bryden 
Saskatoon, SK
S:       Randy Bryden
3:       Troy Robinson
2:       Brock Montgomery
1:       Trent Knapp
A:       
Team: Burgess 
Kakabeka Falls, NONT
S:       Bryan Burgess
3:       Rob Champagne
2:       Allen Macsemchuk
1:       Pat Berezowski
A:       
All content is © Copyright World Curling Tour.   -  Questions?  Contact the webmaster
Usage of this website signifies you agree with our TERMS OF USE and PRIVACY POLICY