HOME   SCHEDULES (MEN | WOMEN)   TEAMS (MEN | WOMEN)   MONEY LIST (MEN | WOMEN)   ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)   NEWS   PROFILES   PHOTOS 
  2016-17 Teams List
  Men's Teams Women's Teams Team Registration
 
Please click on the Event Name to enter event's main page. From there, you'll be able to navigate through team, draw, scores, stats, and other related info. It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.

ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Falco 
Denver, CO
S:       David Falco
3:       Quentin Way
2:       Lance Wheeler
1:       Bryan Wilson
A:       
Team: Farbelow 
St. Paul, MN
S:       Mike Farbelow
3:       Geoff Goodland
2:       Tim Solin
1:       Pete Westberg
A:       
Team: Fellows 
Spruce Grove, AB
S:       Dale Fellows
3:       Dave Stewart
2:       Lorne Hostyn
1:       Lyle Biever
A:       
Team: Fenson 
Bemidji, MN
S:       Pete Fenson
3:       Jared Zezel
2:       Mark Fenner
1:       Alex Fenson
A:       
Team: Ferland 
Quebec, QC
S:       Francois Roberge
3:       Martin Ferland
2:       Maxime Elmaleh
1:       Jean Gagnon
A:       
Team: Team Sakrete 
Grimsby, ON
S:       Pat Ferris
3:       Andrew Fairfull
2:       Jason Camm
1:       Punit Sthankiya
A:       
Team: Flemming 
Halifax, NS
S:       Mike Flemming
3:       Kevin Ouellette
2:       Kris Granchelli
1:       Don McDermaid
A:       
Team: Forrester 
Winnipeg, MB
S:       Hayden Forrester
3:       Brennan Sampson
2:       Brett Macdonald
1:       Cole Chandler
A:       
Team: Foss 
Oppdal, NOR
S:       Kristian Foss
3:       Michael Mellemseter
2:       Andreas Harstad
1:       Morten Hovdal
A:       
Team: Foster 
Arborg , MB
S:       Kyle Foster
3:       Shawn Magnusson
2:       Bryan Galbraith
1:       Justin Reischek
A:       
Team: Team GSOFT - Fournier 
Glenmore CC
S:       Michael Fournier
3:       Felix Asselin
2:       William Dion
1:       Miguel Bernard
A:       
Team: Fraser 
Perth, SCO
S:       Ally Fraser
3:       Ruairidh Greenwood
2:       Calum Greenwood
1:       Angus Dowell
A:       
Team: Friesz 
Airdrie, AB
S:       Rhett Friesz
3:       Don DeLair
2:       Chris Blackwell
1:       Jordan MacKenzie
A:       Ryan Corby
Team: Fujinaka 
Okayama, JPN
S:       Hiromitsu Fujinaka
3:       Hiroki Yoshioka
2:       Shinya Yoshimoto
1:       Tatsuhiro Matsunouchi
A:       
Team: Funk 
Medicine Hat, AB
S:       Trevor Funk
3:       Travis Funk
2:       John Owsjanikow
1:       Bryden Smith
A:       
All content is © Copyright World Curling Tour.   -  Questions?  Contact the webmaster
Usage of this website signifies you agree with our TERMS OF USE and PRIVACY POLICY