HOME   SCHEDULES (MEN | WOMEN)   TEAMS (MEN | WOMEN)   MONEY LIST (MEN | WOMEN)   ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)   NEWS   PROFILES   PHOTOS 
  2016-17 Teams List
  Men's Teams Women's Teams Team Registration
 
Please click on the Event Name to enter event's main page. From there, you'll be able to navigate through team, draw, scores, stats, and other related info. It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.

ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Gallacher 
Dumfries, SCO
S:       Hamish Gallacher
3:       Scott Hyslop
2:       Jack Strawhorn
1:       Jack Carrick
A:       
Team: Gardner 
Annandale CC
S:       Chris Gardner
3:       Brad Kidd
2:       Brett Dekoning
1:       Scott Brandon
A:       
Team: Garneys 
London, ON
S:       Glenn Garneys
3:       Scott Drinkwalter
2:       DJ Ronaldson
1:       Jared Collie
A:       
Team: Geall 
Kelowna, BC
S:       Sean Geall
3:       Jeff Richard
2:       Brendan Willis
1:       David Harper
A:       
Team: Gedak 
Estevan, SK
S:       Clint Dieno
3:       Brent Gedak
2:       Derek Owens
1:       Shawn Meyer
A:       
Team: Genoway 
Calgary, AB
S:       Bob Genoway
3:       Dean Mamer
2:       Kerr Drummond
1:       Wallace Hollingshead
A:       
Team: Gibbs 
St. Paul, MN
S:       Dale Gibbs
3:       Eric Schultz
2:       James Honsvall
1:       Brad Krause
A:       
Team: Gillan 
Ottawa, ON
S:       Ritchie Gillan
3:       Terry Scharf
2:       Kevin Rathwell
1:       Ian Rathwell
A:       
Team: Ginter 
Dawson Creek, BC
S:       Jeff Ginter
3:       Tracy Steinke
2:       Glen Roszmann
1:       Clayton Holland
A:       
Team: Glibota 
Sudbury, NONT
S:       Chris Glibota
3:       Dustin Montpellier
2:       Eric Gelinas
1:       Matt Gordon
A:       
Team: Godberson 
Fort St. John, BC
S:       Glen Godberson
3:       Dean McLeod
2:       Rob Stirling
1:       Jim Schilling
A:       
Team: Gordon 
Sudbury, NONT
S:       Robbie Gordon
3:       Nicholas Beaudry
2:       Shane Gordon
1:       Devon Parry
A:       
Team: Grassie 
Winnipeg, MB
S:       Sean Grassie
3:       Andrew Irving
2:       Geoff Lang
1:       Ryan Hlatkey
A:       
Team: Grattan 
Oromocto, NB
S:       James Grattan
3:       Paul Flemming
2:       Kevin Boyle
1:       Peter Case
A:       
Team: Gray 
Toronto, ON
S:       Brent Gray
3:       Tom Worth
2:       Brian Mathews
1:       Richard Seto
A:       
Team: Griffith 
Grande Prairie, AB
S:       Colin Griffith
3:       Kerry Moore
2:       Stacey Coomber
1:       Murray Gummer
A:       
Team: Gronbech 
Hvidovre, DEN
S:       Martin Uhd Gronbech
3:       Ulrik Damm
2:       Daniel Dalgaard Abrahamsen
1:       Nicolai Frederiksen
A:       
Team: Grzelka 
Lodz, POL
S:       Aleksandr Grzelka
3:       Mateusz Jadczyk
2:       Pawel Wlodarczyk
1:       Pawel Frynia
A:       
Team: Guidinger 
Edmonton, AB
S:       Randy Guidinger
3:       Andrew Schiller
2:       Dale Rusnak
1:       Brad Richardson
A:       
Team: Guignard 
Vancouver, BC
S:       Jeff Guignard
3:       Chris Faa
2:       Jeff Sargent
1:       Nicolaas Kuit
A:       
Team: Gulbis 
Riga, LAT
S:       Ritvars Gulbis
3:       Raivis Busmanis
2:       Aivars Avotins
1:       Janis Klive
A:       
Team: Gunnlaugson 
Winnipeg, MB
S:       Jason Gunnlaugson
3:       Colton Lott
2:       Kyle Doering
1:       Robbie Gordon
A:       
Team: Gushue 
St. John's, NL
S:       Brad Gushue
3:       Mark Nichols
2:       Brett Gallant
1:       Geoff Walker
A:       
All content is © Copyright World Curling Tour.   -  Questions?  Contact the webmaster
Usage of this website signifies you agree with our TERMS OF USE and PRIVACY POLICY