HOME   SCHEDULES (MEN | WOMEN)   TEAMS (MEN | WOMEN)   MONEY LIST (MEN | WOMEN)   ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)   NEWS   PROFILES   PHOTOS 
  2016-17 Teams List
  Men's Teams Women's Teams Team Registration
 
Please click on the Event Name to enter event's main page. From there, you'll be able to navigate through team, draw, scores, stats, and other related info. It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.

ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Saccary 
Halifax, NS
S:       Kevin Saccary
3:       Doug Bryant
2:       Kevin Lonergan
1:       Donnie Smith
A:       
Team: Sali 
Calgary, AB
S:       Mike Sali
3:       Vance Elder
2:       Sam Gowsell
1:       Jamie Cochrane
A:       
Team: Saunders 
Bridgewater/Lunenburg, NS
S:       Scott Saunders
3:       Mike Myra
2:       Curt Palmer
1:       Glenn Josephson
A:       
Team: Scharback 
Saskatoon, SK
S:       Brady Scharback
3:       Jake Hersikorn
2:       Quinn Hersikorn
1:       Brady Kendel
A:       
Team: Schneider 
Vancouver/Vernon, BC
S:       Stephen Schneider
3:       Jamie Sexton
2:       Shawn Eklund
1:       Brant Amos
A:       
Team: Schnider 
, SUI
S:       Andrin Schnider
3:       Fabian Stucki
2:       Oliver Inniger
1:       Ilian Meier
A:       
Team: Schroeder 
Camrose, AB
S:       Brad Schroeder
3:       Ryan Dahmer
2:       Andrew Klassen
1:       Ty Parcels
A:       
Team: Schultz 
Edmonton, AB
S:       Dwayne Schultz
3:       Ryan Strawson
2:       Glen Strawson
1:       Kelly Spencer
A:       
Team: Schwaller 
Bern, SUI
S:       Yannick Schwaller
3:       Romano Meier
2:       Reto Keller
1:       Marcel Kaufeler
A:       
Team: Sciboz 
Lausanne, SUI
S:       Adrian Laubscher
3:       Kim-Lloyd Sciboz
2:       Nicolas Desbaillets
1:       Valentin Loup
A:       
Team: Scoffin 
Edmonton, AB
S:       Thomas Scoffin
3:       Tristan Steinke
2:       Jason Ginter
1:       Brett Winfield
A:       
Team: Scott 
Guelph, ON
S:       Kieran Scott
3:       Eric Bradey
2:       David Jones
1:       Brendan Craig
A:       
Team: Scott 
Hibbing, MN
S:       Tom Scott
3:       Benjamin Wilson
2:       Tony Wilson
1:       John Scott
A:       
Team: Selke 
Saskatoon, SK
S:       Daniel Selke
3:       Jake Ripplinger
2:       Jeremy Andrew
1:       Spencer Lowe
A:       
Team: Shane 
Waterloo, ON
S:       Daryl Shane
3:       Paul Moffatt
2:       Ben Shane
1:       Kyle Forster
A:       
Team: Shen 
Taipei, TPE
S:       Randie Shen
3:       Nicholas Hsu
2:       Brendon Liu
1:       Ting-Li Lin
A:       
Team: Shoesmith 
Seattle, WA
S:       Wes Johnson
3:       Andrew Ernst
2:       Ed Stanchon
1:       John Shoesmith
A:       
Team: Shuster 
Duluth, USA
S:       John Shuster
3:       Tyler George
2:       Matt Hamilton
1:       John Landsteiner
A:       Joe Polo
Team: Shutra 
Saskatoon, SK
S:       Aaron Shutra
3:       Justin Heather
2:       Brad Smart
1:       Trevor Woiden
A:       
Team: Sieg 
Seattle, WA
S:       Lyle Sieg
3:       Tom Violette
2:       Ken Trask
1:       Steve Lundeen
A:       Duane Rutan
Team: Siggins 
Phoenix, AZ
S:       Mike Siggins
3:       Bob Leclair
2:       Tom Danielson
1:       Jeff Baird
A:       
Team: Sigurdson 
Winnipeg, MB
S:       Steen Sigurdson
3:       Nolan Bradshaw
2:       Daryl Evans
1:       Justin Twiss
A:       
Team: Sik 
Prague, CZE
S:       David Sik
3:       Radek Bohac
2:       Tomas Paul
1:       Milan Polivka
A:       
Team: Sloan 
Dumfries, SCO
S:       Graham Sloan
3:       David Owen
2:       Stuart Henderson
1:       
A:       
Team: Sluchinski 
Airdrie, AB
S:       Aaron Sluchinski
3:       Justin Sluchinski
2:       Eric Richard
1:       Kyle Richard
A:       
Team: Smallwood 
Whitehorse, YK
S:       Bob Smallwood
3:       Clinton Abel
2:       Scott Odian
1:       David Rach
A:       
Team: Smith 
Fredericton, NB
S:       Spencer Watts
3:       Chris Smith
2:       Chris Wagner
1:       Alex Kyle
A:       
Team: Smith 
St. John, NL
S:       Greg Smith
3:       Kyle Barron
2:       Zac Payne
1:       Craig Laing
A:       
Team: Smith 
Winnipeg, MB
S:       Jordan Smith
3:       Colin Kurz
2:       Julien Leduc
1:       Brett Moxham
A:       
Team: Smith 
Stirling, SCO
S:       Kyle Smith
3:       Thomas Muirhead
2:       Kyle Waddell
1:       Cammy Smith
A:       
Team: Smith 
St. John's, NL
S:       Matthew Smith
3:       Glynn Williams
2:       Steve Tibbs
1:       Blair Evans
A:       
Team: Smith 
Bismarck, ND
S:       Tucker Smith
3:       Kyle Kakela
2:       Erik Jensen
1:       Cameron Ross
A:       
Team: Snitil 
Prague, CZE
S:       Jiri Snitil
3:       Lukas Klima
2:       Martin Snitil
1:       Jindrich Kitzberger
A:       
Team: Sobering 
Denver CC
S:       Darryl Sobering
3:       Aaron Johnston
2:       Phil Moir
1:       Josh Chetwynd
A:       
Team: Solberg 
Whitehorse, YK
S:       Jon Solberg
3:       Craig Kochan
2:       Ray Mikkelsen
1:       Darrin Fredrickson
A:       
Team: St. Denis 
Stouffville, ON
S:       Jon St. Denis
3:       Chris Ciasnocha
2:       Graeme Robson
1:       Shawn Cottrill
A:       
Team: Steel 
High River, AB
S:       John Steel
3:       JD Scheller
2:       Chad Thomlinson
1:       Mike Fenske
A:       
Team: Stevens 
Halifax, NS
S:       Chad Stevens
3:       Cameron MacKenzie
2:       Ian Juurlink
1:       Kelly Mittelstadt
A:       
Team: Stewart 
Saskatoon, SK
S:       Brayden Stewart
3:       Anthony Neufeld
2:       Jared Latos
1:       Andrew Hodgson
A:       
Team: Stewart 
Montreal, QC
S:       Jeffrey Stewart
3:       Ian South
2:       Lewis South
1:       Olivier Beaulieu
A:       
Team: Stjerne 
Hvidovre, DEN
S:       Rasmus Stjerne
3:       Johnny Frederiksen
2:       Mikkel Poulsen
1:       Oliver Dupont
A:       
Team: Stopera 
New York, NY
S:       Andrew Stopera
3:       Luc Violette
2:       Ben Richardson
1:       Graem Fenson
A:       Steven Szemple
Team: Stopera 
New York, NY
S:       Bill Stopera
3:       Dean Gemmell
2:       
1:       Mark Lazar
A:       
Team: Stoughton 
Winnipeg, MB
S:       Jeff Stoughton
3:       David Nedohin
2:       Nolan Thiessen
1:       Jamie Korab
A:       
Team: Stroh 
Medicine Hat, AB
S:       John Stroh
3:       Jeff Bodin
2:       Matt Heller
1:       Stuart Kaufman
A:       
Team: Stukalskiy 
Moscow, RUS
S:       Alexey Stukalskiy
3:       Anton Kalalb
2:       Evgeniy Arkhipov
1:       Artur Razhabov
A:       Alexander Kozyrev
Team: Sturmay 
Saville Sports Centre
S:       Karsten Sturmay
3:       Tristan Steinke
2:       Chris Kennedy
1:       Caleb Boorse
A:       
Team: Sullivan 
Saint John, NB
S:       Dave Sullivan
3:       Tom Rubec, Jr.
2:       James Adair
1:       Bill Gaines
A:       
Team: Suronov 
Dmitrov, RUS
S:       Kirill Suronov
3:       Petr Kuznetsov
2:       Vadim Sivachev
1:       Roman Sergeev
A:       
Team: Suzuki 
Sapporo, JPN
S:       Ryotarou Syukuya
3:       Gaku Suzuki
2:       Kouki Ogiwara
1:       Riku Onodera
A:       
All content is © Copyright World Curling Tour.   -  Questions?  Contact the webmaster
Usage of this website signifies you agree with our TERMS OF USE and PRIVACY POLICY