HOME   SCHEDULES (MEN | WOMEN)   TEAMS (MEN | WOMEN)   MONEY LIST (MEN | WOMEN)   ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)   NEWS   PROFILES   PHOTOS 
  2016-17 Teams List
  Men's Teams Women's Teams Team Registration
 
Please click on the Event Name to enter event's main page. From there, you'll be able to navigate through team, draw, scores, stats, and other related info. It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.

ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Tabery 
Prague, CZE
S:       Krystof Tabery
3:       Marek Cernovsky
2:       Samuel Mokris
1:       Ondrej Halek
A:       
Team: Takigahira 
Sapporo, JPN
S:       Yuya Takigahira
3:       Shingo Usui
2:       Tatsuki Sasaki
1:       Kazuki Yoshikawa
A:       
Team: Tallon 
Fredericton, NB
S:       Wayne Tallon
3:       Rick Perron
2:       Mike Flannery
1:       Paul Nason
A:       
Team: Tanaka 
Delta , BC
S:       Cody Tanaka
3:       Travis Cameron
2:       Nicholas Umbach
1:       Zachary Umbach
A:       
Team: Tardi 
Langley, BC
S:       Tyler Tardi
3:       Sterling Middleton
2:       Jordan Tardi
1:       Nicholas Meister
A:       
Team: Taylor 
St. John's, NL
S:       Andrew Taylor
3:       Andrew Lawrence
2:       James Trickett
1:       Alex Phillips
A:       
Team: Taylor 
Brandon, MB
S:       Shawn Taylor
3:       Cody Rabe
2:       Dean Smith
1:       Gord Campbell
A:       
Team: Taylor 
Forfar, SCO
S:       Stuart Taylor
3:       Craig Waddell
2:       Russell Davidson
1:       Gavin Barr
A:       
Team: Telfer 
Glasgow, SCO
S:       Chay Telfer
3:       Stuart Marshall
2:       Robert Fawns
1:       Andrew Callander
A:       
Team: Thomas 
Edmonton, AB
S:       Charley Thomas
3:       Nathan Connolly
2:       Brandon Klassen
1:       DJ Kidby
A:       
Team: Thomas 
St. John's, NL
S:       Colin Thomas
3:       Cory Schuh
2:       Chris Ford
1:       Spencer Wicks
A:       
Team: Thomas 
St. John's, NL
S:       Jeff Thomas
3:       Geoff Cunningham
2:       Glenn Goss
1:       Gary Tiller
A:       
Team: Thomas 
Winnipeg, MB
S:       Randal Thomas
3:       Wayne Ewasko
2:       Dave Beaudoin
1:       Gordon Stelmack
A:       
Team: Thompson 
Halifax, NS
S:       Kendal Thompson
3:       Bryce Everist
2:       Brendan Lavell
1:       Jamie Danbrook
A:       
Team: Thompson 
Dartmouth CC
S:       Stuart Thompson
3:       Colten Steele
2:       Travis Colter
1:       Billy MacPhee
A:       Alex MacNeil
Team: Thune 
Gentofte, DEN
S:       Tobias Thune
3:       Mads Noergaard
2:       Oliver Soee
1:       Asmus Blaedel
A:       
Team: Timofeev 
Moscow, RUS
S:       Alexey Timofeev
3:       Timur Gadzhikhanov
2:       Artur Razhabov
1:       Artur Ali
A:       Alexey Stukalskiy
Team: Truksans 
Riga, LAT
S:       Martins Truksans
3:       Ainars Gulbis
2:       Arnis Veidemanis
1:       Rihards Jeske
A:       
Team: Tsukamoto 
Kanagawa, JPN
S:       Suguru Tsukamoto
3:       Akihito Kasahara
2:       Yuma Endo
1:       Hideyuki Sato
A:       
Team: Tuck Jr. 
Brantford, ON
S:       Wayne Tuck Jr.
3:       Chad Allen
2:       Kurt Armstrong
1:       Matt Pretty
A:       
All content is © Copyright World Curling Tour.   -  Questions?  Contact the webmaster
Usage of this website signifies you agree with our TERMS OF USE and PRIVACY POLICY