HOME   SCHEDULES (MEN | WOMEN)   TEAMS (MEN | WOMEN)   MONEY LIST (MEN | WOMEN)   ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)   NEWS   PROFILES   PHOTOS 
  2016-17 Teams List
  Men's Teams Women's Teams Team Registration
 
Please click on the Event Name to enter event's main page. From there, you'll be able to navigate through team, draw, scores, stats, and other related info. It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.

ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Adams 
Ennismore, ON
S:       Kristina Adams
3:       Kendra Pierce
2:       Christina Borgs
1:       Katie McLaughlin
A:       
Team: Anderson 
Delisle, SK
S:       Sherry Anderson
3:       Jessica Hanson
2:       Krista Fesser
1:       Brie Spilchen
A:       
Team: Arsenault 
Halifax, NS
S:       Mary-Anne Arsenault
3:       Christina Black
2:       Jennifer Crouse
1:       Jenn Baxter
A:       
Team: Auld 
Toronto, ON
S:       Cathy Auld
3:       Lori Eddy
2:       Karen Rowsell
1:       Jenna Bonner
A:       Susan McKnight
Team: Ayre 
Sydney, NS
S:       Coralie Ayre
3:       Stephanie Hayes
2:       Heidi Bishop
1:       Heather MacPhee
A:       
Team: Balsdon 
Toronto, ON
S:       Megan Balsdon
3:       Jessica Corrado
2:       Stephanie Corrado
1:       Laura Hickey
A:       
Team: Brown 
Kamloops - New Westminster - Nanaimo, BC
S:       Corryn Brown
3:       Marika Van Osch
2:       Dezaray Hawes
1:       Samantha Fisher
A:       
Team: Cadorin 
Toronto, ON
S:       Chrissy Cadorin
3:       Joanne Curtis
2:       Julia Weagle
1:       Sarah Jagger
A:       
Team: Clarke 
Chester, NS
S:       Kristin Clarke
3:       Emily Lloyd
2:       Karlee Burgess
1:       Janique LeBlanc
A:       
Team: Daniels 
Royal City / Delta, BC
S:       Sarah Daniels
3:       Sarah Loken
2:       Megan Daniels
1:       Sydney Brilz
A:       
Team: Dong 
HARBIN, CHN
S:       Bingyu Wang
3:       Yan Zhou
2:       Jinli Liu
1:       Zi-Qi Dong
A:       
Team: Einarson 
Winnipeg, MB
S:       Kerri Einarson
3:       Selena Kaatz
2:       Liz Fyfe
1:       Kristin MacCuish
A:       
Team: Englot 
Winnipeg, MB
S:       Michelle Englot
3:       Kate Cameron
2:       Leslie Wilson-Westcott
1:       Raunora Westcott
A:       
Team: Feltscher 
Flims, SUI
S:       Binia Feltscher
3:       Irene Schori
2:       Franziska Kaufmann
1:       Christine Urech
A:       
Team: Flaxey 
Caledon, ON
S:       Allison Flaxey
3:       Clancy Grandy
2:       Lynn Kreviazuk
1:       Morgan Court
A:       
Team: Fleury 
Sudbury, NONT
S:       Tracy Fleury
3:       Jennifer Wylie
2:       Jenna Walsh
1:       Amanda Gates
A:       Crystal Webster
Team: Gim 
Gyeonggi-do, KOR
S:       Un-Chi Gim
3:       Min-Ji Um
2:       Seul-Bee Lee
1:       Yoon-Jung Yeom
A:       Yeeun Seol
Team: Harrison 
Mississauga, ON
S:       Jacqueline Harrison
3:       Janet Murphy
2:       Stephanie Matheson
1:       Melissa Foster
A:       Nicole Westlund Stewart
Team: Hasselborg 
Sundbyberg, SWE
S:       Anna Hasselborg
3:       Sara McManus
2:       Agnes Knochenhauer
1:       Sofia Mabergs
A:       
Team: Hastings 
Thornhill, ON
S:       Julie Hastings
3:       Christy Trombley
2:       Stacey Smith
1:       Katrina Collins
A:       Katie Cottrill
Team: Inglis 
Ottawa, ON
S:       Danielle Inglis
3:       Stephanie Van Huyse
2:       Cassandra de Groot
1:       Kiri Campbell
A:       
Team: Jones 
Winnipeg, MB
S:       Jennifer Jones
3:       Kaitlyn Lawes
2:       Jill Officer
1:       Dawn McEwen
A:       
Team: Kean 
Kitchener, ON
S:       Mallory Kean
3:       Carly Howard
2:       Kerilynn Mathers
1:       Megan Arnold
A:       
Team: Kleibrink 
Okotoks, AB
S:       Shannon Kleibrink
3:       Lisa Eyamie
2:       Sarah Wilkes
1:       Alison Kotylak
A:       
Team: Macaulay 
Ottawa, ON
S:       Erin Macaulay
3:       Melissa Gannon
2:       Rebecca Wichers-Schreur
1:       Jessica Armstrong
A:       
Team: MacPhee 
Charlottetown, PEI
S:       Robyn MacPhee
3:       Sarah Fullerton
2:       Meaghan Hughes
1:       Michelle McQuaid
A:       
Team: Marthaller 
Lethbridge, AB
S:       Jodi Marthaller
3:       Tessa Ruetz
2:       Nicole Larson
1:       Valerie Ekelund
A:       
Team: Martin 
Saskatoon, SK
S:       Nancy Martin
3:       Ashley Quick
2:       Meaghan Frerichs
1:       Teresa Waterfield
A:       
Team: Matsumura 
Karuizawa, JPN
S:       Chiaki Matsumura
3:       Emi Shimizu
2:       Ikue Kitazawa
1:       Hasumi Ishigooka
A:       Sena Nakajima
Team: McCarville 
Thunder Bay, NONT
S:       Krista McCarville
3:       Kendra Lilly
2:       Ashley Sippala
1:       Sarah Potts
A:       
Team: Meilleur 
Fort Rouge CC
S:       Briane Meilleur
3:       Rhonda Varnes
2:       Janelle Vachon
1:       Sarah Neufeld
A:       
Team: Middaugh 
Coldwater, ON
S:       Sherry Middaugh
3:       Jo-Ann Rizzo
2:       Lee Merklinger
1:       Leigh Armstrong
A:       Kimberly Tuck
Team: Morrissey 
Ottawa, ON
S:       Erin Morrissey
3:       Lynsey Longfield
2:       Erica Hopson
1:       Jen Ahde
A:       
Team: Nichol 
Edmonton, AB
S:       Deanne Nichol
3:       Carly Quigley-O'Brien
2:       Brittany Zelmer
1:       Jennifer Sheehan
A:       
Team: Nicol 
Ottawa, ON
S:       Hollie Nicol
3:       Brit O'Neill
2:       Cheryl Kreviazuk
1:       Karen Sagle
A:       Chantal Allan
Team: Overton-Clapham 
Winnipeg, MB
S:       Cathy Overton-Clapham
3:       Jenna Loder
2:       Katherine Doerksen
1:       Sarah Pyke
A:       
Team: Perron 
Quebec, QC
S:       Roxane Perron
3:       Lisa Davies
2:       Miriam Perron
1:       Anik Brascoup
A:       
Team: Prinse 
Chilliwack, BC
S:       Stephanie Prinse
3:       Kayte Gyles
2:       Caitlin Campbell
1:       Amanda Tipper
A:       
Team: Ramsay 
Calgary, AB
S:       Geri-Lynn Ramsay
3:       Brittany Tran
2:       Jody McNabb
1:       Claire Tully
A:       
Team: Rocque 
Edmonton, AB
S:       Kelsey Rocque
3:       Laura Crocker
2:       Taylor McDonald
1:       Jen Gates
A:       
Team: Scheidegger 
Lethbridge, AB
S:       Casey Scheidegger
3:       Cary-Anne McTaggart
2:       Jessie Scheidegger
1:       Stephanie Enright
A:       
Team: Schoepp 
Garmisch, GER
S:       Andrea Schoepp
3:       Monika Wagner
2:       Andrea Crawford
1:       Lisa Ruch
A:       Kerstin Ruch
Team: Sigfridsson 
Skelleftea, SWE
S:       Cissi Ostlund
3:       Christina Bertrup
2:       Maria Wennerstroem
1:       Margaretha Sigfridsson
A:       
Team: Sivertson 
Victoria, BC
S:       Dailene Sivertson
3:       Patti Knezevic
2:       Adina Tasaka
1:       Rachelle Kallechy
A:       
Team: Tatlock 
Moncton, NB
S:       Shannon Tatlock
3:       Sandy Comeau
2:       Emily MacRae
1:       Shelby Wilson
A:       
Team: Tippin 
Woodstock, ON
S:       Julie Tippin
3:       Chantal Duhaime
2:       Rachelle Vink
1:       Tess Bobbie
A:       Kirsten Marshall
Team: Wang 
HARBIN, CHN
S:       Bingyu Wang
3:       Yan Zhou
2:       Jinli Liu
1:       Zi-Qi Dong
A:       
Team: Wark 
Chilliwack, BC
S:       Sarah Wark
3:       Kristen Pilote
2:       Ashley Sanderson
1:       Michelle Dunn
A:       
Team: Waye 
Toronto, ON
S:       Ashley Waye
3:       Courtney de Winter
2:       Marteen Jones
1:       Trisha Halchuk
A:       
Team: Wrana 
Sundbyberg, SWE
S:       Isabella Wrana
3:       Jennie Wahlin
2:       Almida de Val
1:       Fanny Sjoberg
A:       
Team: Yang 
HARBIN, CHN
S:       Chunmei Zheng
3:       Jie Mei
2:       Yi Wei Fu
1:       Ying Yang
A:       Xinna Yu
Team: Zheng 
HARBIN, CHN
S:       Chunmei Zheng
3:       Jie Mei
2:       Yi Wei Fu
1:       Ying Yang
A:       Xinna Yu
All content is © Copyright World Curling Tour.   -  Questions?  Contact the webmaster
Usage of this website signifies you agree with our TERMS OF USE and PRIVACY POLICY