HOME   SCHEDULES (MEN | WOMEN)   TEAMS (MEN | WOMEN)   MONEY LIST (MEN | WOMEN)   ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)   NEWS   PROFILES   PHOTOS 
  2016-17 Teams List
  Men's Teams Women's Teams Team Registration
 
Please click on the Event Name to enter event's main page. From there, you'll be able to navigate through team, draw, scores, stats, and other related info. It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.

ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Santschi 
Bern, SUI
S:       Tanja Santschi
3:       Jsabel Siegenthaler
2:       Rahel Haesler
1:       Livia Schmid
A:       
Team: Sauder 
Spruce Grove, AB
S:       Bobbie Sauder
3:       Tiffany Steuber
2:       Lisa Miller
1:       Cindy Westgard
A:       
Team: Scheidegger 
Lethbridge, AB
S:       Casey Scheidegger
3:       Cary-Anne McTaggart
2:       Jessie Scheidegger
1:       Stephanie Enright
A:       
Team: Schlachter 
Bern, SUI
S:       Michelle Schlachter
3:       Livila Lauper
2:       Jasmin Villars
1:       Simone Wilhelm
A:       
Team: Schmiemann 
Edmonton, AB
S:       Danielle Schmiemann
3:       Erica Ortt
2:       Taylore Theroux
1:       Holly Jamieson
A:       
Team: Schneider 
Kronau, SK
S:       Kim Schneider
3:       Shalon Fleming
2:       Natalie Bloomfield
1:       Kristy Johnson
A:       Carla Anaka
Team: Schoepp 
Garmisch, GER
S:       Andrea Schoepp
3:       Monika Wagner
2:       Andrea Crawford
1:       Lisa Ruch
A:       Kerstin Ruch
Team: Schultz 
Saint Paul, MN
S:       Jessica Schultz
3:       Courtney George
2:       Jordan Moulton
1:       Stephanie Senneker
A:       
Team: Scott 
Edmonton, AB
S:       Holly Scott
3:       Megan Anderson
2:       Tara Lamoureux
1:       Trina Ball
A:       
Team: Selzer 
Balgonie, SK
S:       Mandy Selzer
3:       Erin Selzer
2:       Megan Selzer
1:       Sarah Slywka
A:       Kristen Sauter
Team: Sherrer 
Lacombe , AB
S:       Marla Sherrer
3:       Amanda Moizis
2:       Julie Selvais
1:       Adrienne Maschmeyer
A:       
Team: Shimizu 
Richmond, BC
S:       Kelly Shimizu
3:       Michelle MacLeod
2:       Delia Murray
1:       Allison DenToom
A:       
Team: Sidorova 
Moscow, RUS
S:       Anna Sidorova
3:       Margarita Fomina
2:       Aleksandra Raeva
1:       Nkeiruka Ezekh
A:       
Team: Sigfridsson 
Skelleftea, SWE
S:       Cissi Ostlund
3:       Christina Bertrup
2:       Maria Wennerstroem
1:       Margaretha Sigfridsson
A:       
Team: Silvernagle 
North Battleford, SK
S:       Robyn Silvernagle
3:       Dayna Demers
2:       Cristina Goertzen
1:       Kara Thevenot
A:       
Team: Sinclair 
Blaine, USA
S:       Jamie Sinclair
3:       Alexandra Carlson
2:       Vicky Persinger
1:       Monica Walker
A:       Tara Peterson
Team: Skaslien 
Oslo, NOR
S:       Kristin Moen Skaslien
3:       Anneline Skaersmoen
2:       Julie Kjaer-Molnar
1:       Kristine Wedum Davanger
A:       
Team: Skrlik 
Falher, AB
S:       Kayla Skrlik
3:       Carley Wolfe
2:       Ashton Skrlik
1:       Megan Johnson
A:       
Team: Slattery 
Vernon, BC
S:       Alyssa Kyllo
3:       Sydney Hofer
2:       Kelsi Jones
1:       Kim Slattery
A:       
Team: Smith 
Hamilton, SCO
S:       Hazel Smith
3:       Sarah Reid
2:       Laura Ritchie
1:       Claire Hamilton
A:       
Team: Smith 
Charlottetown, PEI
S:       Veronica Smith
3:       Jane DiCarlo
2:       Whitney Young
1:       Aleya Quilty
A:       
Team: Sobering 
Ottawa, ON
S:       Charlene Sobering
3:       Tanya Courchesne
2:       Stephanie McClennan
1:       Kathleen Cull
A:       
Team: Spencer 
winnnipeg, MB
S:       Barb Spencer
3:       Katie Spencer
2:       Holly Spencer
1:       Allyson Spencer
A:       
Team: Stasa-Sarsune 
Riga, LAT
S:       Iveta Stasa-Sarsune
3:       Ieva Krusta
2:       Zanda Bikse
1:       Santa Blumberga
A:       
Team: Stern 
Wetzikon, SUI
S:       Briar Huerlimann
3:       Elena Stern
2:       Anna Stern
1:       Celine Koller
A:       
Team: Streifel 
Saville Sports Centre
S:       Kristen Streifel
3:       Chantele Broderson
2:       Kate Goodhelpsen
1:       Brenna Bilassy
A:       
Team: Stritt 
Bern, SUI
S:       Jana Stritt
3:       Stefanie Berset
2:       Joelle Lutz
1:       Jasmine Egli
A:       
Team: Strong 
St. John's, NL
S:       Heather Strong
3:       Stephanie Guzzwell
2:       Sarah Paul
1:       Kathryn Cooper
A:       
Team: Sturmay 
Airdrie, AB
S:       Selena Sturmay
3:       Dacey Brown
2:       Megan Moffat
1:       Hope Sunley
A:       
Team: Su 
Shanghai, CHN
S:       Chang Su
3:       Xinrong Liu
2:       Shujuan Zhang
1:       Yihuan Chen
A:       Yijie Wu
Team: Sweeting 
Edmonton, AB
S:       Val Sweeting
3:       Lori Olson-Johns
2:       Dana Ferguson
1:       Rachel Brown
A:       
Team: Szeliga-Frynia 
Lodz, POL
S:       Marta Szeliga-Frynia
3:       Adela Walczak
2:       Zuzanna Rybicka
1:       Maria Stefanska
A:       
All content is © Copyright World Curling Tour.   -  Questions?  Contact the webmaster
Usage of this website signifies you agree with our TERMS OF USE and PRIVACY POLICY