HOME   SCHEDULES (MEN | WOMEN)   TEAMS (MEN | WOMEN)   MONEY LIST (MEN | WOMEN)   ORDER OF MERIT (MEN | WOMEN)   NEWS   PROFILES   PHOTOS 
  2017-18 Teams List
  Men's Teams Women's Teams Team Registration
 
Please click on the Event Name to enter event's main page. From there, you'll be able to navigate through team, draw, scores, stats, and other related info. It is important to register your team to guarantee your points/monies won are properly managed/tracked on the Tour system.

ALL A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Team: Scheidegger 
Lethbridge, AB
S:       Casey Scheidegger
3:       Cary-Anne McTaggart
2:       Jessie Scheidegger
1:       Kristie Moore
A:       
Team: Schoepp 
Garmisch, GER
S:       Andrea Schoepp
3:       Monika Wagner
2:       Fabienne Furbringer
1:       Lisa Ruch
A:       Kerstin Ruch
Team: Scotland 
Calgary, AB
S:       Nadine Scotland
3:       Heather Jensen
2:       Rebecca Konschuh
1:       Heather Rogers
A:       
Team: Scott 
Edmonton, AB
S:       Holly Scott
3:       Megan Anderson
2:       Candace Read
1:       Trina Ball
A:       Tara Lamoureux
Team: Team Serbu Sand and Gravel 
Balgonie, SK
S:       Mandy Selzer
3:       Erin Barnhart
2:       Sherry Just
1:       Donda-Lee Deis
A:       
Team: Sherrer 
Lacombe, AB
S:       Marla Sherrer
3:       Adrienne Maschmeyer
2:       Amanda Moizis
1:       Julie Selvais
A:       
Team: Shimizu 
Richmond, BC
S:       Kelly Shimizu
3:       Rebecca Stevenson
2:       Michelle MacLeod
1:       Mariah Coulombe
A:       
Team: Sidorova 
Moscow, RUS
S:       Anna Sidorova
3:       Margarita Fomina
2:       Aleksandra Raeva
1:       Nkeiruka Ezekh
A:       Alina Kovaleva
Team: Sigfridsson 
Skelleftea, SWE
S:       Cissi Ostlund
3:       Christina Bertrup
2:       Maria Wennerstroem
1:       Margaretha Sigfridsson
A:       
Team: Silvernagle 
Twin Rivers CC
S:       Robyn Silvernagle
3:       Jolene Campbell
2:       Dayna Demers
1:       Kara Thevenot
A:       
Team: Sinclair 
Blaine, USA
S:       Jamie Sinclair
3:       Alexandra Carlson
2:       Vicky Persinger
1:       Monica Walker
A:       
Team: Skrlik 
Calgary, AB
S:       Kayla Skrlik
3:       Ashton Skrlik
2:       Hope Sunley
1:       Megan Johnson
A:       
Team: Spencer 
winnnipeg, MB
S:       Barb Spencer
3:       Katie Spencer
2:       Holly Spencer
1:       Allyson Spencer
A:       
Team: St-Georges 
Laval, QC
S:       Laurie St-Georges
3:       Cynthia St-Georges
2:       Meaghan Rivett
1:       Emily Riley
A:       Janique Berthelot
Team: Stasa-Sarsune 
Riga, LAT
S:       Iveta Stasa-Sarsune
3:       Ieva Krusta
2:       Santa Blumberga
1:       Evelina Barone
A:       Madara Bremane
Team: Stern 
Wetzikon, SUI
S:       Briar Huerlimann
3:       Elena Stern
2:       Lisa Gisler
1:       Celine Koller
A:       Anna Stern
Team: Streifel 
Edmonton, AB
S:       Kristen Streifel
3:       Danielle Schmiemann
2:       Taylore Maschmeyer
1:       Jesse Iles
A:       
Team: Sturmay 
Edmonton, AB
S:       Selena Sturmay
3:       Chantele Broderson
2:       Kate Goodhelpsen
1:       Paige Papley
A:       
Team: Sweeting 
Edmonton, AB
S:       Val Sweeting
3:       Lori Olson-Johns
2:       Dana Ferguson
1:       Rachel Brown
A:       
All content is © Copyright World Curling Tour.   -  Questions?  Contact the webmaster
Usage of this website signifies you agree with our TERMS OF USE and PRIVACY POLICY