Wetzikon Wheelchair Curling Tournament >
Paolo Ioriatti
, ITA
0.800  1-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
Seung Won Jung
, KOR
0.800  1-0  1-0  1-0  0-0  0-0 
Jostein Stordahl
, NOR
0.800  1-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
Steve Emt
Norfolk, CT
0.600  1-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
Andrei Koitmae
, EST
0.600  1-0  1-0  1-0  0-0  0-0 
Didier Recordon
Lausanne, SUI
0.600  2-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Yu Long Sun
, CHN
0.600  1-1  0-0  0-1  0-0  0-0 
Kicki Ulander
, SWE
0.600  0-0  1-1  0-0  0-0  0-0 
Viljo Petersson-Dahl
, SWE
0.667  1-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
Polina Rozkova
, LAT
0.667  1-1  0-0  0-0  0-0  0-0 
Hugh Nibloe
, SCO
0.500  0-1  1-0  0-0  0-0  0-0 
Andrea Tabanelli
, SUI
0.500  1-0  1-0  0-0  0-0  0-0 
Hampi Bieri
St. Gallen, SUI
0.400  0-0  0-2  0-0  0-0  0-0 
Radoslav Duris
, SVK
0.400  1-1  0-0  0-1  0-0  0-0 
Konstantin Kurokhtin
Moscow, RUS
0.400  0-0  0-2  0-0  0-0  0-0 
Mina Carina Mojtahedi
Geneve, SUI
0.400  1-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
Raymond Pfyffer
, SUI
0.400  0-0  2-0  1-0  0-0  0-0 
Felix Wagner
Wetzikon, SUI
0.400  0-1  0-1  0-1  0-0  0-0 
Werner Locher
St. Gallen, SUI
0.000  0-1  0-1  0-0  0-0  0-0 
Christiane Putzich
, GER
0.000  0-1  0-1  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Oct 11, 19 02:30 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Christiane Putzich Hugh Nibloe 2-7    Final (7)
2 Seung Won Jung Steve Emt 10-3    Final (8)
3 Radoslav Duris Konstantin Kurokhtin 10-6    Final (8)
4 Jostein Stordahl Viljo Petersson-Dahl 4-6    Final (8)
5 Raymond Pfyffer Yu Long Sun 7-6    Final (8)
Fri, Oct 11, 19 06:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Polina Rozkova Mina Carina Mojtahedi 14-4    Final (6)
2 Werner Locher Andrea Tabanelli 3-14    Final (8)
3 Paolo Ioriatti Hampi Bieri 11-4    Final (7)
4 Andrei Koitmae Felix Wagner 8-7    Final (8)
5 Didier Recordon Kicki Ulander 9-3    Final (7)
Fri, Oct 11, 19 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Radoslav Duris Seung Won Jung 4-5    Final (8)
2 Raymond Pfyffer Hugh Nibloe 6-1    Final (6)
3 Viljo Petersson-Dahl Yu Long Sun 3-5    Final (8)
4 Christiane Putzich Steve Emt 3-8    Final (7)
5 Konstantin Kurokhtin Jostein Stordahl 5-7    Final (8)
Fri, Oct 11, 19 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Paolo Ioriatti Didier Recordon 3-8    Final (7)
2 Andrei Koitmae Hampi Bieri 10-1    Final (7)
3 Andrea Tabanelli Polina Rozkova 7-7    Final (7)
4 Felix Wagner Mina Carina Mojtahedi 2-8    Final (7)
5 Werner Locher Kicki Ulander 5-10    Final (8)
Sat, Oct 12, 19 02:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Yu Long Sun Steve Emt 4-7    Final (7)
2 Konstantin Kurokhtin Christiane Putzich 10-3    Final (7)
3 Seung Won Jung Raymond Pfyffer 6-4    Final (8)
4 Radoslav Duris Jostein Stordahl 6-11    Final (8)
5 Viljo Petersson-Dahl Hugh Nibloe 5-5    Final (8)
Sat, Oct 12, 19 05:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Felix Wagner Hampi Bieri 8-10    Final (8)
2 Polina Rozkova Kicki Ulander 6-8    Final (7)
3 Mina Carina Mojtahedi Werner Locher 9-4    Final (8)
4 Andrei Koitmae Didier Recordon 9-4    Final (8)
5 Andrea Tabanelli Paolo Ioriatti 5-12    Final (8)
Sat, Oct 12, 19 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Viljo Petersson-Dahl Konstantin Kurokhtin 7-6    Final (8)
2 Seung Won Jung Jostein Stordahl 4-5    Final (8)
3 Hugh Nibloe Radoslav Duris 8-7    Final (7)
4 Steve Emt Raymond Pfyffer 8-2    Final (6)
5 Yu Long Sun Christiane Putzich 10-4    Final (7)
Sat, Oct 12, 19 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Kicki Ulander Andrea Tabanelli 5-6    Final (7)
2 Didier Recordon Mina Carina Mojtahedi 12-5    Final (8)
3 Andrei Koitmae Paolo Ioriatti 4-7    Final (7)
4 Polina Rozkova Hampi Bieri 17-2    Final (8)
5 Felix Wagner Werner Locher 10-5    Final (7)
Sun, Oct 13, 19 02:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Didier Recordon Jostein Stordahl 2-15    Final (8)
2 Paolo Ioriatti Steve Emt 4-3    Final (8)
3 Polina Rozkova Viljo Petersson-Dahl 6-6    Final (8)
4 Kicki Ulander Mina Carina Mojtahedi 13-2    Final (6)
5 Andrei Koitmae Seung Won Jung 3-10    Final (8)
6 Andrea Tabanelli Radoslav Duris 4-11    Final (8)
Sun, Oct 13, 19 05:00 AM
Sheet Team Team Score    End
3 Felix Wagner Christiane Putzich 8-5    Final (8)
4 Yu Long Sun Hugh Nibloe 13-3    Final (8)
5 Raymond Pfyffer Konstantin Kurokhtin 4-12    Final (7)
6 Hampi Bieri Werner Locher 10-9    Final (8)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Wetzikon Wheelchair Curling Tournament MENU: | Teams | Standings |Playoffs | Scores | Statistics |